Z racji, że portal http://www.fussball.aaf.pl ma już tydzień chcielibyśmy ogłosić kto zostaje na stanowisku administratora/newsmana, a kto z tego stanowiska zostaje zwolniony.

Zwolnieni:
-bayern
-wasilewski1
Angielski klub po Afellaya?

Włodarze Arsenalu Londyn przygotowują ofertę za młodego reprezentanta Holandii, kwota ma opiewać na 11mln tym bardziej, że PSV ma problemy finansowe i nie będą na siłę jego trzymać. Duże wrażenie Afellay zrobił wchodząc z ławki rezerwowej w pierwszym meczu na mundialu jak nadal będzie miał takie występy to lista zainteresowanych klubów zwiększy się.
Sensacyjne zwycięstwo Szwajcarii!
 Ogromną niespodzianką zakończył się ostatni mecz pierwszej kolejki fazy grupowej MŚ 2010. Szwajcarzy niespodziewanie ograli panujących mistrzów Europy Hiszpanów. Kluczem do tego sukcesu okazała się skuteczny kontratak i szczelna obrona, która z pewnością nie przypominała szwajcarskiego sera.

Pierwsze dziesięć minut to zdecydowana przewaga Hiszpanów, którzy na to spotkanie wyszli bez takich gwiazd jak Fernando Torres czy Cesc Fabregas. Dominacja mistrzów Europy odbijała się głównie w posiadaniu piłki. W 10. minucie meczu miała miejsce pierwsza groźniejsza sytuacja. David Villa indywidualną akcją przedarł się w pole karne, jednak jego szarżę zatrzymał bramkarz Szwajcarów, Diego Benaglio.

W 17. minucie spotkania miał miejsce pierwszy strzał. Jego autorem był David Silva, a Benaglio obronił to uderzenie bez trudu. Kilkadziesiąt sekund później swoją szansę miał Sergio Ramos. Piłka uderzona lewą nogą minęła się jednak z bramką Szwajcarii. W 21. minucie Iniesta bezskutecznie uderzał w sam środek bramki. Trzy minuty później ten sam zawodnik świetnie wypatrzył w polu karnym Gerrarda Pique, który doskonałym zwodem (łudząco przypominającym ten z meczu Barcelony z Interem) minął jednego z rywali i uderzył na bramkę, strzał ten został jednak obroniony przez bramkarza.

W 26. minucie pierwszą okazję mieli Szwajcarzy – po strzale Reto Zieglera z rzutu wolnego piłkę z drobnymi kłopotami obronił Casillas. W 30. minucie Grichting faulował tuż przed polem karnym Iniestę. Otrzymał za to przewinienie żółtą kartkę, a drużyna Hiszpanii rzut wolny. Po strzale Villi z tego stałego fragmentu gry piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny. W 35. minucie z boiska zszedł niezdolny do dalszej gry Philippe Senderos. Andres Iniesta w 43. minucie meczu strzelał wysoko nad bramką. Dwie minuty później groźna akcja Villi zakończyła się również niepowodzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się zgodnie z przewidywaniami. Najpierw groźną akcję ze skrzydła przeprowadził David Silva, następnie jeden z Hiszpanów przeniósł piłkę nad bramką po strzale zza pola karnego. W 50. Minucie meczu kontratak Szwajcarów spalił na panewce. W myśl zasady „akcja za akcję” Hiszpania odpowiedziała na kontratak Szwajcarów swoim kontratakiem – również nieskutecznym.

W 52. minucie meczu stało się to w co wierzyli chyba tylko najwierniejsi szwajcarscy sympatycy, Gelson Fernandez strzelił bramkę w wyniku powstałego zamieszania w polu karnym Ikera Casillasa. Stworzenie takiego zamieszania, podczas którego piłka odbiła się od kilku zawodników, było możliwe dzięki szybkiemu kontratakowi Szwajcarów. Pięć minut później miał miejsce kolejny kontratak prowadzącej drużyny, tym razem Casillas zdołał złapać piłkę. W 58. minucie słaby strzał Villi w światło bramki. W 61. minucie Benaglio po raz kolejny zatrzymuje Ville. Minutę później Vicente del Bosque reaguje, wprowadzając na boisko Fernando Torresa i Jesusa Navasa. Minutę później Iniesta posłał futbolówkę tuż obok bramki.

W 68. minucie gry Torres również nie trafia w bramkę. Dwie minuty później potężny strzał z dystansu Xabiego Alonso trafia w poprzeczkę. W 74. minucie Derdiyok miał szansę na przesądzenie losów meczu. Najpierw minął dwóch Hiszpanów, a następnie oddał strzał, po którym futbolówka trafiła w słupek. Kolejne dobitki w tej akcji okazały się również nieskuteczne. W 78. minucie kolejny nieskuteczny strzał Hiszpanów, Navas minimalnie obok słupka. W dalszej fazie meczu Hiszpania nadal atakowała, lecz te ataki nie miały wpływu na rezultat meczu.

Sędzia doliczył aż pięć minut do tego meczu, w tym czasie Hiszpania zaciekle atakowała, stwarzając kilka dogodnych sytuacji. Wynik meczu się jednak nie zmienił, a największa dotychczas sensacja mundialu 2010 stała się faktem.
Brazylia wygrywa, Korea strzela gola!
 W drugim spotkaniu grupy śmierci Brazylia pokonała Koreę Północną 2:1 (0:0).

Podopieczni Dungi wygrywali w tym spotkaniu już dwoma golami i kiedy wydawało się, że prowadzenie może być już tylko wyższe, do siatki trafili Azjaci.

Niestety, zabrakło im czasu na doprowadzenie do remisu.

Espanyol po Trezegueta

Francuski napastnik Juventusu Turyn jest łączony z kolejną drużyna tym razem jest to Espanyol Barcelona. Zawodnik nie może sobie wywalczyć miejsca w składzie w minionym sezonie strzelił 7 bramek w 19 meczach. Włodarze Starej Damy chcą jeszcze zarobić na zawodniku, ale nie wiadomo czy odejdzie bo ma zamiar zostać do końca umowy z którą się związał. Hiszpański klub może nie zaoferować wymaganych warunków finansowych przez Trezegueta i wybierze bardziej  lepsze warunk.

WKS bezbramkowo zremisowało z Portugalią

Kolejny raz kibice zobaczyli nudny mecz w wykonaniu piłkarzy na mundialu, jednak w meczu WKS vs Portugalia nie brakowało emocji w niektórych akcjach. W wyjściowej 11 WKS zabrakło Didiera Drogby a w Portugalii Simao i Naniego leczącego kontuzję. Dopiero w jedenastej minucie meczu na bardzo mocny strzał z dystansu zdecydował się Cristiano Ronaldo WKS miało na tyle szczęście bo piłka po strzale Portugalczyka trafiła w słupek. Na odpowiedz WKS-u długo nie trzeba było czekać z rzutu wolnego postraszył Tiene, ale piłka przeszła obok słupka. Mimo iż "europejska brazylijka" długo utrzymywała się przy piłce nic to nie wskórało do przerwy widniał remis. Drugą połowę lepiej rozpoczeła drużyna z afryki  oddali w ciągu 10 minut dwa groźne strzały, lecz brakowało umiejętności piłkarzą z WKS-u aby wykończyć akcje bramkami i szczęście piłkarzy portugalskich. Kilka minut później po dośrodkowaniu Deco piłkę uderzył głową Liedson jednak dobrze ustawiony Barry złapał tą piłkę. Później centrował Tiote i nad bramką uderzył Gervinho który ma zostać odkryciem tego mundialu. W 66 minucie ujrzeliśmy na boisku Didiera Drogbę. WKS stworzyło kilka okazji aby strzelić bramkę, ale nie wykorzystali żadną i do końca meczu było 0:0. Dużo kibiców spodziewało się widowiskowej gry geniusza Cristiano Ronaldo jednak pokazał kilka technicznych zagrywek i na tym się skończyło.
Alves bez nowego kontraktu

Obrońca FC Barcelony i rep.Brazylii odrzucił propozycję nowego kontraktu jakie złożyli władze katalońskiego klubu. Obecny kontrakt wygasa w 2012 roku. Blaugrana zaoferowała lepsze warunki finansowe jednak to nie przekonuje Alvesa do pozostania na Camp Nou dłużej, ale rozmowy będą w toku. Manchester City jest zainteresowany kupnem tego zawodnika.
HSV po Ballacka

Niemiecki klub piłkarski Hamburger SV jest zainteresowany pozyskaniem niemieckiego piłkarza Michaela Ballacka. Niestety z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w RPA zawodnik nie przedłużył kontraktu z Chelsea Londyn i jest do wzięcia za darmo. Ballack jest rozchwytywanym zawodnikiem w tym okienku transferowym nawet odwieczny rywal Chelsea jest ponoć chętny kupna środkowego pomocnika Manchester United. Jednak Ballack nie chce śpieszyć się z wybraniem oferty.
Włochy vs Paragwaj
 Piłkarscy mistrzowie świata Włosi w poniedziałek rozpoczną walkę o obronę tytułu, a ich pierwszym rywalem będzie niedoceniana, lecz przez wielu uważana za jednego z „czarnych koni” turnieju kadra Paragwaju.

Paragwajczycy przez długi czas eliminacji w strefie południowoamerykańskiej byli liderami tabeli, wyprzedzając tak uznane firmy jak Brazylia i Argentyna. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce premiujące ich bezpośrednim awansem do Mundialu, z zaledwie jednym oczkiem mniej od Canarinhos i za plecami Chile.

W ostatnim czasie drużynę trenera Martino spotkała jednak spora tragedia, doświadczona konkretnie przez jej najlepszego strzelca w eliminacjach – Salvadora Cabanasa, który został postrzelony w głowę i co oczywiste na finały do RPA nie pojechał. Mimo to wśród powołanych jest kilku zawodników, na których warto zwrócić uwagę, a szczególnie imponuje formacja ofensywna, w której do wyboru są tacy wirtuozi jak Roque Santa Cruz, Nelson Valdez, Oscar Cardozo czy naturalizowany kilka miesięcy przed turniejem, urodzony w Argentynie Lucas Barrios.

W Paragwaju powszechnie uważa się, że trener Martino wybrał najlepszych zawodników jakimi dysponował w danej chwili. We Włoszech odczucia są zgoła odmienne, po tym jak Marcello Lippi zrezygnował z prezentujących się znakomicie w sezonie ligowym Antonio Cassano czy Fabrizio Miccoliego, który ostatecznie i tak na turniej nie pojechałby z powodu doznanej później kontuzji.

Selekcjoner włoskiej kadry zdaniem wielu ekspertów nadmiernie zaufał zawodnikom, którzy w 2006 roku zdobyli dla kraju mistrzostwo świata, choć sam Lippi broni się twierdząc, że wśród powołanych jest tylko dziewięciu graczy, których zabrał cztery lata temu do Niemiec, a jego drużyna jest odpowiednią mieszanką doświadczenia i młodości.

Początek meczu nie był zbytnio interesujący obie ekipy grały poniżej swoich możliwości, ale z drugiej strony to był ich pierwszy mecz i bali się aby nie stracić bramki. Jednak Japończycy atakowali bramkę Kamerunu i w końcu im się to udało w 36 minucie piękną piłkę dośrodkował jeden z Japońskich pomocników piłka przelobowała rosłych obrońców "Lwów" i zimną krew w okolicy piątego metra od bramki zachował Keisuke Honda który skierował piłkę do bramki i obieli prowadzenie młody Japon jest uważany za odkrycie na mundialu jak na razie to potwierdza to bramką. Mimo straconej bramki przez Kamerun nadal mecz stał na tym samym poziomie co wcześniej, a Samuel Eto'o który wypracował jedną lub dwie sytuacje nic więcej nie pokazał w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie obie drużyny atakowały jednak z małą przewagą dla Kamerunu, który pod koniec meczu zepchnął do defensywy Japończyków. Dogodną sytuację miał w 86 minucie meczu Stéphane M´Bia, który trafił w poprzeczkę zespół z Azji dzielnie się bronił i wywalczył 3ptk.

Japonia - Kamerun 1:0 (1:0)
1:0 Honda 36

Ozil Kanonierem?
 Arsenal Londyn jest zainteresowany ściągnięciem młodego reprezentanta Niemiec mające także korzenie Tureckie. Wysłannicy Arsene’a Wengera bacznie przyglądają się poczynaniem zawodnika w RPA. W pierwszym meczu na mundialu pokazał się z dobrej strony przeciwko Australii. Do transferu miałoby dojść jeszcze w tym okienku transferowym niewiadomą jest kwota odstępna, ale na pewno będzie ich to dużo kosztowało.